ROBERT PATTİNSON HAKKINDA HERŞEY YORUMLARI, RÖPORTAJLARIPattinson oyunculuk kariyerine kısa süre önce Uli Edel'in yönettiği, Sam West ve Benno Furmann'ın başrolde yer aldığı, bir Alman destanı olan Nibelungen'le ilgili Ring of the Nibelungsla başladı. Reese Witherspoon'un Vanity Fair filminin iki alternatif sonundan birinde, Witherspoon'un oğlu rolünde yer aldıysa da bu son kullanılmadı.Robert, bunun öncesinde, Barnes Tiyatro Grubu'nun bir üyesiydi ve Thornton Wilder'ın yönettiği Our Town'da George Gibbs karakteriyle başrol oynamıştı. Robert, ayrıca, Cole Porter'ın yönettiği Anything Goes”da Lord Evelyn Oakleigh ve Tess of the D'Urbevilles'de de Alec rollerini üstlendi. Genç oyuncu, kısa süre önce ise, OSO Sanat Merkezi'nde Macbeth'te Malcom'ı oynadı.Son olarak Harry Potter ve Ateş Kadehi filminin oyuncu kadrosuna, Üçbüyücü Turnuvası'nda Hogwarts'ı temsil edecek olan Cedric Diggory rolüyle katıldı. Twilight isimli kitabın çekim aşamasında olan filminde Edward Cullen'ı canlandırıyor.Film Türkiye'de 16 Ocak 2009'da vizyona girecek. 


Robert'la kısa bir röportaj..

- İlk öpücüğünde kaç yaşındaydın?
12.

- Kim senin ünlü aşkın?
Kristen Stewart.

- Hangi kız modası senin kafanızı karıştırıyor?
Ugg çizmeler.

- Gizlice sevdiğin kız muhabbetleri olan bir film?
Pippi Longstocking.

- En sevdiğin tv programı?
American Idol ve X Factor.

- Senin hayatının film versiyonunda seni kim oynamalı?
Kendim oynardım çünkü büyük olasılıkla bundan sonra görevde olmayabilirim.

- Hayalindeki meslek nedir?
Piyanist olmak.

- Eğer bir gün biriyle dünayı gezersen bu kim olurdu?
Çok fazla saygı duyulan ve güzü olan biri. George Bush olabilir.

- Ailende en yakın olduğun kişi?
Köpeğim Patty.

- En sevdiğin web sitesi?
Youtube.

- Onsuz yaşayamayacağın fast food nedir?
Bütün hepsini severim ama sanırım favorim In-N-Out Burger.

- En kötü huyun hangisidir?
Çok Konuşmak.

- İpodunda en son dinlediğin şarkı hangisidir?
Hangisiydi kesin olarak hatırlamıyorum, ama James Brown un Black Caesar albümünden birşeylerdi.

- En son aldığın şey nedir?
Tuvalet Kağıdı.

- Geçen gece ne hakkında hayal kurdun?
Kristen Stewart.

- Cüzdanında ne kadar para var?
Binlerce dolar.

- Boşluğu doldur. 17 yaşındayken...
Çok havalıydım çünkü kendi hakkımda bilgisizdim.
Robert , USA Today'in 2008 Top 100 Listesinde!

USA Today gazetesinin, her yıl aralık ayında hazırladığı 2008 yılına damgasını vuran 100 kişiden oluşan "USA Today 2008 Top 100" listesi açıklandı. Robert listede 20. sırada.

Gazete, Robert için "Işıldayan teniyle bu yıl milyonlarca kızın aklını başından alan ve eleştirmenlerce bir aktörden bir superstara dönüştürülen bir oyuncu. Seri tutmasa bile, Pattinson'un saçları filmi ayakta tutmaya yeter" diye yazdı.
Robert Pattinson’un kız kardeşleri eskiden onu kız gibi giydirip, ona Claudia diyolarmış!!

Robert, ilk gençlik dönemlerinde aslında hiç de havalı değilmiş. "12 yaşına kadar, kız kardeşlerim beni bir kız gibi giydirir ve bana Claudia derlerdi." diyor. "12 yaş, benim için bir dönüm noktasıydı. Karma bir okula başlamıştım. Havalı görünmeyi öğrendim ve sonra da saç jölesini keşfettim."

Robert, kendisine yapılan bu özel muamelenin ve genç kızlardan oluşan bu hayran kitlesiyle başa çıkmanın çok zor olduğunu ve aslında göründüğü kadar ilginç olmadığını düşünüyor.

22 yaşındaki genç oyuncu, "Eğer birisi bana çıkma teklif ederse kesinlikle kabul ederim ama ben asla birine çıkma teklif edemem." diye ekliyor. "Aslında nasıl teklif edeceğimi bile bilmiyorum. Şu akşam yemeği içeren randevularda pek iyi değilim. Bu konularda kimseye benzemiyorum. Hemen sıkılıyorum. Bunun yerine evde kalmayı, televizyonun karşısına geçip abur cubur atıştırmayı tercih ediyorum. Aslında bu da oldukça heyecan verici, değil mi?"
Pattinson, bir anda dünyanın dört bir yanındaki genç kızları kendisine aşık etti. Sinema eleştirmenleri tarafından 'yeni ve çarpıcı bir başrol oyuncusu doğdu' diye tanımlanan Robert Pattinson'ın yüzüne bakanların neden bu kadar etkilendiğini bulmak da magazin yazarlarına düştü. Sonunda Life and Style dergisi sinemanın bu en yeni, en genç ve en seksi vampirinin bu kadar etkileyici görünmesinin sırrını çözdü. Buna göre Robert Pattinson yüzünde; sinemanın en yakışıklı aktörlerinin en çarpıcı özelliklerini barındırıyor. İşte aynı zamanda çok iyi müzisyen olan ve çok iyi gitar ve piyano çalan Pattinson'ın bu kadar seksi görünmesinin sırrı.

1- Robert Pattinson'ın yüzü bir bakanı inanılmayacak şekilde etkiliyor çünkü gözleri Orlando Bloom gibi bakıyor.
2- Saçları Mattheq McConaughey'inkiler kadar havalı.
3- Kaşları Jake Gyllenhaal gibi.
4- Dudakları Chace Crawford'unkilere benziyor.
5- Ve tıpkı Jude Law gibi güçlü bir çene yapısı var.

Sinemanın yakışıklılarının bütün bu güzel özellikleri Robert Pattinson'ın yüzünde birleşince de ortaya böyle bir görüntü çıkıyor. Bu da genç aktörü genç kızların yeni gözdesi yapmaya yetip artıyor bile.
Twilight'ın gösterime girmesinden önce Los Angeles Times'la yapılan gözden kaçmış bir röportajda, Robert film'in soundtrack albümüne yaptığı katkının yarattıklarından etkilendiğini ve ileride müzikle ilgili daha çok gündeme gelebileceğini vurguladı.

22 yaşındaki Pattinson "Eğer oyunculukta başarısız olursam müzik benim yedek planım" dedi.

Filme 2 şarkıyla destek olan ve şarkılarından biri yani "Never Think" orjinal soundtrack albümüne konulan oyuncu, zamanında BBC'nin birkaç müzikal kahramanlarınan etkilendiğini, 12 yaşında Eminem'i idolü haline getirdiğini, raple gerçekten iç içe olduğunu ve Jamiroquai'den Jay Kay'in de onu etkileyenlerden biri olduğunu söyledi.

Twilight fanları'nın Pattinson'ın filmin başarısından yararlanıp bunu müzik kariyerine yansıtma planları yapmasından endişelmelerine gerek yok.

"Benim korktuğum, bir müzik kariyeri yada başka bir şey yapmaya çalıştığım gibi gözüküyor olması" diyor. "Gerçekten bu işten kar sağlamaya çalışıyor gibi görünmek istemiyorum.Umarım hakkımda bu tarz şeyler düşünülmez. Bir video klip çekmek yada ona benzer bir şeyler yapmayı düşünmüyorum."
Film çekiminde çok kötü öpüşüyormuş!

Robert, çekimler sırasında en çok öpüşme sahnelerinde zorlandığını söyledi.

Seventeen adlı gençlik dergisine konuşan Pattinson 'Rol arkadaşım Kristen Stewart ile olan öpüşme sahnesi benim için korkutucuydu. Özellikle de bunu yönetmenin isteğine uygun bir şekilde tuhaf bir açıdan yapmak zorunda olduğunuzda' diye konuştu.

Aslında kötü öpüşen bir insan olduğunu söyleyen Pattinson 'O yüzden de bu konunun detaylarına girmek istemiyorum' diye konuştu.

Rol arkadaşı Kristen Stewart ise son dönemde genç kızların gözdesi olan Robert Pattinson ile öpüşmeyi işinin bir parçası olarak tanımladı ve 'Filmdeki Isabella rolünü almak için neredeyse yalvardım. Sonunda rol benim oldu. Bu yüzden de rolüm için yapmam gereken herşeyi yaptım. Robert ile öpüşmeye gelince, yüzeysel ve iş gerdeği yapılan bir şeydi' diye konuştu.Robert Pattinson, dünya çapındaki tüm hayranlarının takıntısı halinde ama mütevazı aktör bunun farkında değil..

"Gerçekten, ben o kadar da ilginç biri değilim" diyor Rob. Boş zamanlarında genellikle abartılı olmayan eğlenceleri tercih ediyor.. "Film izlerim,kitap okurum ve her tür müziği çalarım" diyor..

Müzik besteleyen, gitar ve piyano çalan Rob., 22 Aralık'tan beri evi Londra'da dinleniyormuş. Ayrıca yerel müzik sahnesinde de birçok kez sahneye çıkmış.

Mart ayında, Rob'un tüm bu boş zamanı yok olacak çünkü serinin devamı olan Yeni Ay'ın çekimlerine başlanacak.. Yeni Ay, Vancouver ve İtalya'da çekilecek..

Twilight, tapılası bir fenomene dönüştüğünden beri, Rob şu anda Hollywood'da en rağbette olan oyunculardan biri halinde..

"Çekimi bitirdiğimiz günü hatırlıyorum." diyor Rob.. "Bu çılgınca.. Los Angeles'da biri beni hergün çekiyordu.." Paparazzilerin Rob'a olan bu ani ilgisi, onun çalışmadığı zamanlarda Londra'da takılmasıymış.. Rob, hayranlarının her geçen gün arttığı Amerika'ya nazaran, Londra'da daha az bir paparazzi hedefi konumunda..

"Hayatım boyunca kalabalıkta hep rahatsız ve gergin olmuşumdur" diyor Rob. "Her zaman bana baktıkları hissine kapılıyorum" gülüyor.. "Bir süpermarkette etrafta kimse yoksa panik atak içerisinde olabilirim.. Bu 5 yıl önceydi, kimse beni tanımadan önce.."

Hollywood yıldızlığı; Rob'un en az birkaç yıl boyunca, Twilight serüveni devam ederken alışması gereken bir sıfat.. Ayrıca yakışıklı aktorün bunun dışında yeni projeleri de var.. 27 Mart'ta yeni filmi olan "Little Ashes" gösterime giriyor.. Bu iddialı filmde Rob, ekzantrik ve surrealist kişiliğiyle tanınan İspanyol ressam Salvador Dali'yi canlandırıyor..

İyi bir aktör olma konusunda çok ciddi olan Rob, belki bir gün kendi sinema şirketini kurabilir.. Şu ana kadar birkaç senaryo dahi yazmış olan Pattinson, ayrıca para takıntılı Hollywood film sektörüne karşı da tedbirli..

"Film sektörünün şu anki halini sevmiyorum" diyor Rob.. "Eğer iyi bir senaryon varsa, bu hemen stüdyoya gidiyor ve mali işleriyle uğraşılıyor, sonra hepsi değiştiriliyor çünkü bu işten para yapmak istiyorlar.. Peki onun para yapıp yapmayacağını nerden biliyorlar? Bunu yaptıkları zaman aslında tek yaptıkları şey onu umumileştirmek ve bu da onun para yapacağına garanti vermez.."

Rob'un bu yeteneği ve şu anki gücü, ilerde istediği filmi yapabileceği işaretini veriyor.. "Bunu yapmanın tek yolu risk almak" diyor Rob. "Ve insanlara güvenmelisiniz. Böylece iyi işler yapabileceğiniz arkadaşlarınız olur ve beraber bir sürü güzel şey yaparsınız.. İşte benim istediğim de bu.."
Robert, 16 Aralık gecesi, arkadaşlarıyla beraber Hollywood'da The Improv adlı mekanda gösterilen H8 Show adlı komedi gösterisini izlemeye gitti.

Gösteri sırasında, komediyenin "Şimdi size kendi Heath Ledger yorumumu sunacağım" deyip, geçen yıl Ocak ayında, yeni filmi The Dark Knight'ın galasını dahi göremeden aşırı dozda uyuşturucudan ölen oyuncunun, kramplar ve titreme krizleri geçirerek taklidini yaptı.

Bu taklidi hiç de komik bulmayan Pattinson, komedyeni yuhaladı ve arkadaşlarıyla mekanı terketti.
Rob. ile küçük bir röportaj..

Roman sürekli Edward'ın ne kadar güzel olduğunu dile getiriyor, şimdi “yakışıklı olan” olmak nasıl bir duygu?

Evet, bu gerçekten zevkli. Geçen sene birini tavlamak istediğimde onunla dışarı çıkmak zorunda kalıyordum ve şimdi hala aynı görünmeme rağmen her şey yalnız bir gecede değişti! Birinin senin için “çok çekici” demesi diğerlerinin buna inanmasını sağlıyor.

Kristen ile ilk tanıştığında aranızda açıkça bir çekim söz konusu muydu?

Bu filmde oynamayı aslında onun yüzünden istedim. Asırlardır yapmak istediğim o iş gibi göründü bir an gözüme. Kristen bu camiada ismini duyurmuş ve iyi filmlerde oynamış olduğundan onun orada olması bu filmin diğerlerinden daha farklı olacağı anlamına geliyordu.

Hiç gerçek hayatta yanlış birine aşık oldun mu?

Evet, herkes yanlış birilerine aşık olabilir. Ayrıca ben genellikle karanlık yanları olan insanları severim. Tabi bir de birazcık çılgın olabilenleri.
Robert için, Edward rolünde amerikan aksanını kullanmak kolaydı. Çünkü o Amerikan filmlerini izleyerek büyüdü.

İngiliz aktör, Edward Cullen rölünü başarılı bir şekilde oynadı. Yaptığı bolca pratik onu Amerikalıymış gibi gösteriyordu.

Robert Pattinson açıklıyor: "Benim favori aktörlerimin hepsi Amerikalı'dır ve ben Amerikan filmlerini izleyerek büyüdüm."

"Tuhaftır Amerika'da ki her ses sınavında New Jersey aksanı kullanırdım. Çünkü bundan hoşlanıyorum. Bu tamamen tuhaf. Herkes soracaktı: "Nerelisin?" ve ben şöyle diyecektim "Oh.. Londralıyım."

Robert, Edward rolünü Twilight'ın devam filmi olan New moon'da da tekrarlayacak. Bu yıldan sonra Robert emin mi? Eğer İngiliz olmak, bir vampiri canlandırması için ona yardım etseydi ne olurdu?

Robert ekliyor: "İngiliz olmamın yardımı olur mu bilemiyorum."
"Bu çok garipti çünkü bu şeyin parçası olmak isteyen bir çok İngiliz vardı. Stephenie'nin seçeneği İngiliz adamıydı, gerçekten garip.

"O Amerikalıları oynaması için bütün İngiliz adamlarını istedi. Bence İngiliz insanlarının klas/sosyetik oluşu Amerika'da uydurulan bir hikaye.
Robert, Little Ashes'ta yer almak için iki yıl beklemek zorunda kaldı.

Filmde Salvador Dali'yi canlandırıyor olabilir, ama ilk önce Federico Lorca'yı canlandırması düşünülmüştü.

Rob., Movie Fanatic'e şunları söyledi: "Bu projeye, sanırım iki yıldır dahildim ve (Federico) Garcia Lorca'yı oynayacaktım. Ve bir şekilde.. Ne olduğunu bilmiyorum. Dali'ye çalışmamı istediler ve bu bir yıl kadar sonraydı. Filmi yapmaya başlamak asırlar sürdü. Çok ilginç bir senaryoydu ve Lorca karakteri için bir yıl boyunca düşünüldükten sonra Dali için hazırlandım ve bunun da bir yıl kadar sonrasında birden 'Paramız var, bunu İspanya'da çekiyoruz ve dört gün içinde başlıyor.' dediler. Böylece geldim ve bu işin eğlenceli olacağını düşündüm. Yani Dali'nin tarzını biliyorsunuz, çılgınca ve ben de bunu yapmak çok zevkli olacaktır diye düşündüm."

Rob., Little Ashes'ın bir parçası olmaktan ötürü gerçekten mutlu. "Daha önce gerçek bir Salvador Dali hayranı değildim ama denedim. Üzerinde daha önce çalıştığım herhangi bir şeyden daha fazla çalıştım çünkü gerçek bir insanı oynamaktı bu ve onları yaralamak istemezdiniz."
Kristen ve Robert New Moon'un çekimlerinin başlamasıyla pek birlikte vakit geçirecekler gibi görünmüyor.

Açıkçası Kristen onu sadece sahneler çekilirken görebilecek çünkü Rob.'un kendi kendine vakit geçirmek gibi planları varmış. Rob.,Twilight çekimlerinde de kendi kendine zaman geçirmekten ve kimseyle konuşmamaktan çok hoşlanıyormuş.

Rob., Twilight Singapore'a: "Ben kendi kendine zaman geçirmeyi seven bi tipim. Biriyle konuşmak istiyor muyum... Hayır, pek sayılmaz (Gülüyor). Kendinizle yakın olmanız ve etraftan bir süreliğine kendinizi soyutlamanız aslında oldukça hoş birşey bu şekilde konsantre olmak kolaylaşıyor. Bu planımı New Moon'un çekimlerinde de uygulamayı düşünüyorum."
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !